Animovaná tvorba

Filmová laboratoř pro malé i velké! Zajímá vás, jak vzniká animovaný film? Jak lze rozhýbat kresba, fotka, či obyčejná dětská hračka? Přijďte s námi experimentovat do našeho animačního studia, kde nic není nemožné. Rozhýbeme nehybné, dáme tvar beztvarému, proměníme člověka ve zvíře a hudebníky z kapel naučíme cirkusácké kousky. Nepotřebujete nic, vše je povoleno a každý je animátor! Bonusem je večerní projekce pásma vámi vytvořených animací.

Camera obscura

Vyzkoušejte, jak funguje nejjednodušší fotografický přístroj! Na tomto workshopu, představujícím princip dírkové komory, se dokonce uvnitř jednoho na chvíli ocitnete. Najdete si svůj nejlepší záběr a pokusíte se ho zachytit, dozvíte se leccos o základech zpracování fotografií tradičnímpostupem a odměnou vám bude vlastnoručně vyrobený obrázek vonící chemií a nadšením.

Výroba šperků

Šperkařky Mája a Marta vás zvou do svého teepee, kde vám představí svět současného šperku. Svoje řemeslo vykonávají obě už velmi dlouho, a tak občas od tradičních zlatnických technik rády zabrousí i do volnějších a hravějších variant, jako je například práce s papírem nebo recyklace různých materiálů.

Jóga

Krásou jógy je její universálnost. Cvičit může každý a není třeba se stydět. Cvičení upevňuje zdraví, přináší vnitřní harmonii a rozjasní váš den. Každé ráno se můžete dostavit na lekce jógy, ale i na pohybový workshop.

Barefoot

Vyrobte si vlastní sandálky bosonožky! Choďte přirozeně a zdravě. Workshop, ze kterého si odnesete pár barefoot sandálů, jež jsou vhodné ke každodennímu nošení i do náročnějšího terénu.

Slackline

Moderní provazochodectví, kde jde o balancování, chození či skákání na popruhu upevněném mezi dvěma body. Přijďte vyzkoušet, zda udržíte rovnováhu na laně, v příjemném stínu mezi stromy.

Dětská školka

Chcete si chvilku odpočinout od svých ratolestí? Máte možnost! Rádi se o vaše děti dočasně postaráme. Školka je vybavena několika teepee a nabízí možnost kreativního i sportovního vyžití. Otevírací doba školky je ve čtvrtek od 16 do 20 hodin, v pátek a v sobotu od 10 do 20 hodin a v neděli od 10 do 16 hodin.

Stone Balance

Workshop vhodný pro návštěvníky od 1 do 100 let. Balancování kamenů je o trpělivosti, meditaci a nápaditosti - již dávno se nejedná jen o stavění primitivních komínků. Přijďte si k nám zabalancovat!

Linoryt

Výtvarně-řemeslná dílna této klasické a stále půvabné tiskařské techniky pro mladé, staré, zkušené i nezkušené výtvarníky - přijďte si ji vyzkoušet pod vedením talentů ze Základní umělecké školy Trutnov!

Malování keramiky

Namalujte si svůj vlastní originální hrnek, misku, konvici nebo talíř! Keramiku vypalujeme do druhého dne. Vše je poctivá krkonošská keramika z Janských Lázní, pocházející z Výtvarné dílny Bosorka.

Výroba krasohledů

Kaleidoskop. Optická hračka z dětství, která neztrácí svůj půvab ani po stoletích. Princip je jednoduchý, výsledek fantastický. Nestárnoucí kouzlo optického klamu si můžete prohlédnout v naší kaleidoskopové instalaci - nebo si vlastní krasohled sami vyrobit!

Floristika

Přijďte si uvít věneček z kvítí nebo se naučte aranžovat květiny. Lokální květinová farma Kytice z vesnice pěstuje tradiční venkovské okrasné rostliny. Jsou nejen půvabné a voňavé, ale především ekologické – dokážou potěšit, aniž by cestovaly přes půl světa.

Smalt

Navrhněte a vyrobte si vlastní smaltované náušnice nebo přívěsek ve dvouhodinovém workshopu. Vyzkoušíte si, jak opracovat podkladový plech a sami si svoje výrobky vypálíte nad plamenem. Max. 6 osob na 1 workshop.

Malba a kresba

Setkání u základních a pokročilejších malířských i kreslířských dovedností, s přesahem k volné tvorbě. Pod vedením zkušených umělců si vyzkoušíte malbu akrylem, kombinované techniky či práci s šablonami. Vhodné pro všechny věkové kategorie.

Sítotisk

Potiskněte si oblečení – ať už vlastní, nebo vybrané z naší nabídky na místě. Na výběr je hned několik motivů, včetně toho festivalového.

Sochařství

Už jste někdy měli možnost vyzkoušet si sochařské techniky a řemeslnou práci s kamenem? Workshop povedou studenti Střední průmyslové kamenické a sochařské školy v Hořicích.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.