Ústav Paměť Krkonoš spolu s Bojištěm pro Vás připravily program o nových médiích, dezinformacích a o nezávislé žurnalistice.

Dezinformace v mediálním světě

Názorová diskuze se studenty projektu Zvolsi.info.

Zvol si info je projekt studentů z brněnské Masarykovy univerzity. Cílem tohoto sdružení je mediálně vzdělávat společnost napříč generacemi. Ve svých přednáškách a workshopech se soustředí na dezinformace a na to, jak je poznat, na bezpečný pohyb po sociálních sítích a na nejnovější trendy v oblasti internetu. Setkejte se s autory knih Nejlepší kniha o fake news!!! a Průvodce po sociálních sítích, kteří rovněž vymysleli řadu aplikací pro mladší generace.

Média, lži a příliš rychlý mozek

Průvodce postpravdivým světem

Představení knihy a diskuse s autorem.

Jak jsme manipulováni, aniž bychom o tom věděli? Ukazují média svět takový, jaký skutečně je? Proč je potřeba kritické myšlení? A jak si s námi zahrává náš vlastní mozek? Petr Nutil je mediální analytik, publicista, spisovatel a zakladatel platformy Manipulátoři.cz, jež se věnuje fact checkingu a vyvracení hoaxů.

Fakescape

Úniková hra (45 minut).

Pojďte si i vy vyzkoušet, jaké je to odhalovat dezinformace – a to formou v poslední době tolik oblíbené únikové hry. Dokážete rozpoznat lži a manipulace od pravdy? Ve hře Fakescape se ukáže, jestli dokážete úspěšně uniknout dezinformacím a nenechat se ovlivnit!

Lze ještě dnes dělat nezávislou žurnalistiku?

Debata s ředitelem nezávislého média Deník N Jánem Simkaničem.

Jak těžké je zůstat nezávislým v dnešním mediálním světě? Deník N je nezávislý na politických, obchodních a inzertních zájmech. Staví na kvalitních autorech a analytických textech. Řídí se etickým kodexem. Během dvou let své existence (vznikl v roce 2018) se Deník N stal jedním z nejprestižních českých médií a získal řadu novinářských cen.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.