Místo

Areál

Trutnovský areál Bojiště se svým charakteristickým přírodním amfiteátrem je široké veřejnosti známý především díky Obscene Extreme Festivalu a v minulosti pořádanému Trutnoff Open Air Festivalu. Ohraničení prostoru Artu Kus Festivalu je téměř stejné, jako bylo v minulosti zvykem. Brána z Královédvorské ulice slouží jako hlavní vchod pro prvotní vstup do areálu, k vyzvednutí pásek s čipy. Během festivalu je pak možné s již platnou páskou odcházet z areálu a vstupovat do něj také bránou vytvořenou u kempu, který bude umístěn na sousedních pozemcích směrem na Hradec Králové.

Základní informace

Festivalem provází přední slam básník a vícenásobný mistr ČR této úchvatné disciplíny - Anatol Svahilec. Areál bude pro návštěvníky festivalu uzavřen vždy mezi 03:30 a 08:00 hodinou.

Prosíme nevnášejte do areálu: sklo, zbraně, nebezpečné předměty, vlastní nápoje, občerstvení a nevoďte žádná zvířata. Prosíme nemanipulujte s rozvody vody a elektřiny. Prosíme řiďte se pokyny organizátorů a zaměstnanců festivalu.

Změna programu vyhrazena. Vstupné pro děti do 13 let (včetně) a seniory od 70 let zdarma. Děti obdrží u vstupu pásky s doplněním telefonního čísla svých rodičů.

S lehčími zdravotními problémy se obracejte na pracovníky ostrahy, nebo na kancelář produkce. V případě těžších zdravotních problémů či úrazů volejte rychlou záchranou zdravotnickou pomoc a informujte personál festivalu.

V případě stížností anebo řešení nenadálých situací se prosíme obracejte na kancelář produkce viz mapka nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 732 876 311.

Kemp

Kempování

VIP kemp - kapacita omezená

Malý a útulný, pro omezený počet lidí, umístěný uvnitř areálu v kreativní zóně, ve stínu, hlídaný, obklopený artovými výtvory a stanovištěmi kreativní zóny. Parking zajištěn na VIP parkovišti naproti areálu, vjezdové karty budou k dispozici na akreditační bráně. Kapacita jednotlivých stanů je maximálně 4 osoby. Cena je 490 Kč/osoba a provoz od čtvrtka 20.8. do pondělí 23.8.2020.

Kemp standard – bezplatný

Umístěn na pozemcích sousedících s areá­lem ve směru příjezdu od Hradce Králové. Prosíme o šetrnost k životnímu prostředí. Vjezd auty bude možný za vjezdem do Trutnova, sledujte cedule. Prosíme udržujte pořádek, kontejnery na odpad budou k dispozici.

Sprchy

Jsou umístěny u rohu Backstage, vedle stánku s Merchendise viz mapka, a budou otevřeny od pátku 23.8. vždy od 9.00 do 17.00 hodin za poplatek 20 Kč.

Cashless systém

Cashless systém

Artu Kus Festival 2020 je stoprocentně bezhotovostní akcí. Bude použita technologie čipů, které podstatně zjednoduší vaše fungování v areálu. Tyto čipy jsou součástí pásky, kterou obdržíte při platbě vstupného.

Aktivace čipu

Prvotním vstupem do areálu a naskenováním u vstupního sloupku se váš čip aktivuje. Při každém jednotlivém vstupu do areálu má návštěvník povinnost naskenovat svůj čip u vstupního sloupku a stejně tak při každém odchodu z areálu. Čipy slouží jako elektronická peněženka, po jejich jednoduchém a rychlém nabití (hotovost, platební karta) u jednoho ze stanovišť můžete v areálu pohodlně nakupovat libovolný sortiment u veškerých prodejců nebo placených workshopů. Na vybraných stanovištích dokonce bude možné platit přímo platební kartou (nebo také pomocí Apple Pay či Garmin), bez nutnosti použití čipu.

Vrácení přebytku

V případě neutraceného přebytku na vašem nabitém čipu můžete k bezhotovostnímu navrácení veškerých vašich prostředků využít webový portál, kde naleznete refundační formulář. Tato varianta bude přístupná až do půlnoci pátku 28.8.2020 Navrácení vašich prostředků z čipu formou hotovosti bude možné kdykoliv během festivalu a to až do 01:00 hodin v pondělí 24.8. na dobíjecích stanovištích. V případě nejasností, dotazů či reklamací, se prosíme obracejte na info kiosek cashless systému - viz mapka.

Ekologický aspekt

Ekologický aspekt

Rádi bychom měli více ekologických a šetrnějších řešení pro festival. Pro druhý ročník potvrzujeme ales­poň několik takto orientovaných pravidel a možností.

Pitná voda zdarma

Pitná voda je pro všechny návštěvníky festivalu zdarma a všichni si tak mohou vodu plnit do svých přinesených lahví na označených místech.

Zálohované kelímky

Používáme zálohované kelímky. Mytí zálohovaných kelímků budeme zajišťovat uvnitř areálu.

Třídíme odpad

Mnozí prodejci občerstvení budou používat jednorázové obaly z rozložitel­ných či recyklovaných materiálů. V celém areálu bude dostatek odpadových nádob na tříděný odpad. Prosí­me návštěvníky festivalu o svědomitost a ohleduplnost k životnímu prostředí.

Pětidenní plenér

Pětidenní plenér

V rámci pětidenního uměleckého plenéru, který bude probíhat před samotným festivalem od soboty 15.8. do středy 19.8., bude celý areál volně přístupný veřejnosti a případní návštěvníci si tak mohou prohlédnout přípravu jednotlivých stanovišť, workshopů, art instalací apod.

Letní kino

Během tohoto plenéru také proběhne v sobotu 16.8. další promítání ze se­zónního programu znovu zprovozněného letního kina na Bojišti – kultovní snímek Vlasy (1979, režie: Miloš Forman), začátek ve 21.00 hodin. Všechna představení letního kina jsou uskutečněna z 35mm filmového pásu a promítána na plátno s úhlopříčkou bezmála 30 metrů. Vstup zdarma, občerstvení zajištěno, ostatně jako během celého plenéru.

Covid

Covid-19

Respektujeme aktuální nařízení vlády ČR v souvislosti s nebezpečím nákazy Covid-19. Na místě budou platit zpřísněná hygienická opatření ze strany personálu a prodejců: při vstupu do areálu bude každému návštěvníkovi změřena teplota, k dispozici bude dezinfekce, omezené množství rychlotestů atd.

Důrazně doporučujeme zachovávat určené rozestupy a mít s sebou na festivalu roušku, ústenku či jinou ochranu dýchacích cest - minimálně pro návštěvu vnitřních prostor, kde v tuto chvíli znovu platí povinnost takovou ochranu nosit.

Prosíme, zachovejte i vy preventivně zvýšenou opatrnost a respekt ke zdraví ostatních návštěvníků a při podezření na nemoc či její příznaky zůstaňte raději doma. Děkujeme.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.